אחסון אתרים לינוקס או אחסון אתרים חלונות – למה מערכת ההפעלה של השרת חשובה לך ?

כאשר אתה בא לבחור חברת אחסון אתרים, אתה יכול להתלבט האם לבחור בחברת HostGator או בחברת GoDaddy ? – אבל, הדרך החכמה יותר היא קודם כל להבין איזו מערכת הפעלה אתה צריך, כלומר לינוקס (Linux) או חלונות (Windows) ?

בדרך כלל, ההחלטה על באיזו מערכת הפעלה לבחור היא בהתאם למתכנת האתר. במידה והאתר נבנה על ידי שימוש בקוד פתוח (מערכות ניהול תוכן של וורדפרס, דרופל או ג’ומלה) תבחר בדרך כלל שרתי לינוקס. אך אם מדובר בפיתוח ייחודי על .NET תבחר בחבילת אחסון על גבי שרתי חלונות.

מאמר זה מכיל השוואה קצרה בין 2 מערכות ההפעלה הנפוצות ביותר בעולם.

שרתי לינוקס (Linux) – בטיחות, גמישות וקוד פתוח

בדרך כלל מבחינת המחיר הסופי ללקוח, חברות אחסון אתרים אשר מציעות חבילות אחסון מבוססות לינוקס מציעות אותן במחירים זולים הרבה יותר מחבילות דומות על גבי שרתי חלונות.

הסיבה המרכזית לכך היא שמערכת ההפעלה לינוקס מופצת בחינם בקוד פתוח. כל חברת אחסון רשאית להוריד אותה בחינם ולבצע בה התאמות ושינויים כפי שהיא מוצאת לנכון.

יתרון משמעותי בשרתים מבוססי לינוקס הוא שרוב המתכנתים מחשיבים אותם לבטוחים הרבה יותר משרתי החלונות. כיום, רוב הוירוסים שמופצים באינטרנט מיועדים להרצה על גבי חלונות ולכן הם לא משפיעים בכלל על לינוקס. כמובן ששרתי לינוקס לא חסינים ב – 100% להתקפות או וירוסים, אך הסבירות שהחשבון שלך ידבק במשהו הוא כמעט אפסי.

בנוסף לבטיחות הרבה, מתכנתים רבים אוהבים לתכנת לסביבת לינוקס מכיוון שהיא מאפשרת גמישות מירבית בפיתוח.

בין החברות אחסון אתרים שמציעות אחסון אתרים מבוסס לינוקס ניתן למצוא את :

#@! להכניס טבלה #!@#

כל החברות הנ"ל מציעות חבילות אחסון אשר תומכות בשפת PHP, שפת Perl ומסדי נתונים מסוג MySQL.

שרתי חלונות (Windows) – תמיכה וקלות שימוש

לצערנו, חבילות אחסון מבוססות Windows ברוב המקרים עולות הרבה יותר מחבילות דומות אשר מבוססות על מערכת ההפעלה לינוקס. הסיבה המרכזית לכך היא עלות הרישיון שחברת האחסון נדרשת לשלם למיקרוסופט.

מכיוון שיש לשרתי חלונות "אימא ואבא" התמיכה הכללית היא הרבה יותר קלה מלינוקס. היתרון המשמעותי של שרתי חלונות הו שהדרייברים, התוכנות והפיצרים מסופקים על ידי מיקרוסופט לכן זמן ההתקנה, ההגדרה וההפעלה של השרת היא קצרה מאוד.

כמו כן, השרת מתופעל בצורה קלה הרבה יותר משרתי הלינוקס אשר קשה יותר לתחזק אותם ותפעולם השוטף דורש התערבות של אנשי מקצוע בתחום.

בין החברות אחסון אתרים שמציעות אחסון אתרים מבוסס חלונות (Windows) ניתן למצוא את :

#@! להכניס טבלה #!@#

כל החברות הנ"ל מציעות חבילות אחסון אשר תומכות בשפת ASP.NET , שפת .NET , XML ומסדי נתונים מסוג Access או MySQL.

לסיכום, שתי מערכות ההפעלה יריצו את האתר שלך בצורה הטובה ביותר.

בדרך כלל, הבחירה היא של הצוות התכנותי, כאשר המגמה היום היא להשתמש ולתכנת בסביבת לינוקס (לכן גם ההיצע בתחום זה הוא הגדול ביותר) ולאו דווקא בסביבת חלונות.

VN:F [1.9.15_1155]
דירוג: 10.0/10 (4 הצבעות)
אחסון אתרים לינוקס או אחסון אתרים חלונות – למה מערכת ההפעלה של השרת חשובה לך ?, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

רוצה להגיב ?

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>